Експерт нашої правозахисної коаліції Михайло Каменєв про:
– катування в українській поліції та мілітаризованість органу;
– Князєва як менеджера Авакова в Нацполіції;
– необхідність політичної волі, щоб внести зміни в законодавсто про кримінальний блок;
– реєстрацію злочинів як “ахіллесову п’яту” сучасної кримінальної юстиції;
– відустність об’єктивної статистики щодо злочинності;
– кримінальний блок як показник реформи в МВС.

Draft laws 6674 & 6675 is an attack on independency of civil society organizations in Ukraine

On July 10, 2017, the Administration of the President of Ukraine submitted to the Verkhovna Rada draft Laws of Ukraine No. 6674 “On Amendments to the Tax Code of Ukraine for providing public information on financing of the activities of civil society organizations and the use of international technical assistance” (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=62214) and No. 6675 “On amending certain legislative acts concerning public information openness for the society the financing of the activities of civil society organizations and the use of international technical assistance” (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=62215). Draft laws can be voted in the first reading or immediately in general.

We note with indignation that these draft laws are an unconcealed attempt to strengthen the state’s influence on an active and independent public sector in the state through the creation of additional reporting for all civil society organizations that “receive financial and other resources and services provided on a gratuitous and irrevocable basis with the use of tax exemptions or tax-free regime”. In fact, the mentioned bills make the subject of increased state regulation of those who do not receive funds from the budget, provides an injection into the Ukrainian economy at the expense of taxes, is independent of the state, and remains one of the few levers of checks and balances in society. Продовжити читання “Draft laws 6674 & 6675 is an attack on independency of civil society organizations in Ukraine”

6674 та 6675 – УДАР ПО НЕЗАЛЕЖНОСТІ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ

10 липня 2017 року Адміністрація Президента України внесла на розгляд до Верховної Ради проекти Законів України № 6674 “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення відкритості для суспільства інформації про фінансування діяльності громадських об’єднань та використання міжнародної технічної допомоги” (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=62214) та № 6675 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення відкритості для суспільства інформації про фінансування діяльності громадських об’єднань та використання міжнародної технічної допомоги” (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=62215). Законопроекти найближчим часом можуть бути проголосовані в першому читані або одразу в цілому.

Ми з обуренням констатуємо, що ці проекти є неприхованою спробою посилити вплив держави на активну та незалежну громадськість в державі за рахунок створення додаткової звітності для всіх громадських організацій, що «отримують фінансові та інші ресурси і послуги, що надаються на безоплатній та безповоротній основі із застосуванням податкових пільг або звільнення від оподаткування». Фактично, вказані законопроекти роблять об’єктом посиленого державного регулювання тих, хто не отримує коштів з бюджету, забезпечує вливання в українську економіку за рахунок сплати податків, не залежить від держави, та залишається одним з небагатьох важелів стримувань та противаг в суспільстві. Продовжити читання “6674 та 6675 – УДАР ПО НЕЗАЛЕЖНОСТІ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ”

Розділ “Свобода зібрань” доповіді правозахисних організацій “Права людини в Україні – 2016”

Михайло Каменєв, експерт правозахисної коаліції "Ні - поліцейській державі!"
Михайло Каменєв, експерт правозахисної коаліції “Ні – поліцейській державі!”

Мирні зібрання залишаються актуальним і потрібним інструментом для громадянського суспільства, який дозволяє відстояти свої права та інтереси.

Спікер парламенту Андрій Парубій в річницю початку Євромайдану наголосив, що для української держави вкрай важливо забезпечити право громадян на мирні зібрання і додав: «…ми повинні мати і сильні правоохоронні органи, і забезпечити право громадян на мирні зібрання. І ми цей баланс повинні утримувати»[1]. Продовжити читання “Розділ “Свобода зібрань” доповіді правозахисних організацій “Права людини в Україні – 2016””

Експерт нашої правозахисної коаліції Михайло Каменєв, голова ГО “Правозахисна Ініціатива” про безпричинні зупинки автомобілів поліцією, протиставлення безпеки і свободи, а також те, як варто змінювати українське законодавство.


ВНЗ України не мають права обмежувати свободу зібрань студентів

Протест студентів в Единбурзькому університеті. Фото: ВВС
Протест студентів в Единбурзькому університеті. Фото: ВВС

До Громадської організації “Правозахисна Ініціатива”  звернулось студентство з проханням прокоментувати внутрішні накази і розпорядження вищих навчальних закладів, якими встановлюється дозвільний порядок проведення мирних зібрань на їхній території, або обов’язок повідомляти адміністрацію за декілька днів до початку чи інші обмеження свободи зібрань. Продовжити читання “ВНЗ України не мають права обмежувати свободу зібрань студентів”

Експерт нашої правозахисної коаліції Михайло Каменєв виступив під час презентації концепції “Пунктів тверезості” про примусові перевірки водіїв на стан алкогольного під час круглого столу в рамках кампанії “За безпечні дороги”.

“Аналітик нашої групи Михайло Каменєв зазначає, що закордоном поширені дві основні поліцейські тактики короткотермінових дій з метою вирішення проблеми нетверезого керування: перевірки на пунктах тверезості та збільшена концентрація патрулів у окремих районах. Дослідження свідчать, що тактика збільшеної концентрації патрулів є доволі ефективною і дозволяє виявляти й інші правопорушення. “Пункти тверезості” добре вивчені юристами США, де Верховний Суд постановив, що суспільний інтерес боротьби з аварійними ситуаціями на дорогах перевищує над правом на приватність у такій ситуації. Водночас, дуже важливою є процедура таких перевірок. Запропонована концепція є цікавою та потенційно ефективною. Разом з тим презентований проект закону на даному етапі не встановлює процедуру та спосіб реалізації цього нового повноваження поліції, а віддає все на розсуд Кабінету Міністрів України, що становить суттєвий ризик для прав людини в майбутньому” (с) Експертна група “Поліція під контролем”.

Експертне обговорення на тему: Впровадження "пунктів тверезості” – необхідність чи ризик?".

Опубліковано LEAD office 12 червня 2017 р.

Деякі ВІДЕОцитати з круглого столу, за яким зібралися лобісти та супротивники ухвалення скандального законопроекту № 3587, а також прихильники та супротивники регулювання свободи мирних зібрань в Україні саме спеціальним законом. В круглому столі взяли участь експерти нашої правозахисної коаліції – Михайло Каменєв та Богдан Чумак.

ЩОДО ПОБИТТЯ ЛЮДЕЙ СПЕЦПРИЗНАЧЕНЦЯМИ ПОЛІЦІЇ 9 ТРАВНЯ В КИЄВІ

Вранці 9 травня в Києві поліція заблокувала в будинку на вул. Мазепи, 6а, де знаходиться офіс “Організації українських націоналістів” (ОУН), активістів цієї організації, які збиралися провести контрдемонстрацію поряд з акцією під назвою “Безсмертний полк”[1]. На нашу думку, такими діями поліція незаконно перешкодила проведенню мирного зібрання активістами ОУН, чим вчинила кримінальний злочин.

Пізніше, з вікна офісу ОУН на третьому поверсі декілька активістів організації вчинили правопорушення, метою яких було збентежити учасників мирного зібрання “Безсмертний полк”. Після цього спецпідрозділ Національної поліції здійснив штурм приміщення з активістами. Продовжити читання “ЩОДО ПОБИТТЯ ЛЮДЕЙ СПЕЦПРИЗНАЧЕНЦЯМИ ПОЛІЦІЇ 9 ТРАВНЯ В КИЄВІ”