ЗАЯВА З ПРИВОДУ ПОДІЙ ПІД ВЕРХОВНОЮ РАДОЮ 3 БЕРЕЗНЯ 2018 РОКУ

В суботу, 3 березня 2018 року, поліцейські та військовослужбовці Національної гвардії під приводом виконання ухвали Печерського районного суду  м. Києва  на проведення огляду в наметовому містечку, що було розташовано між будинками №5 (Верховна Рада України) №20, №22 та №7 (Міністерство охорони здоров’я України) по вул. Грушевського здійснили штурм та розгон мирного зібрання у формі наметового містечка.

  Дії правоохоронців супроводжувались насиллям до протестуючих, застосуванням пожежної машини в якості водомета всупереч забороні встановленій статтею 45 Закону України ,,Про Національну поліцію” застосовувати водомети при температурі повітря нижче +10°C.

  Внаслідок штурму працівниками поліції було незаконно затримано понад 100 осіб, 11 мітингувальників потрапили до лікарні з травмами різного ступеню важкості.

  Крім цього до журналіста “Радіо Свобода” Сергій Нужненко, незважаючи на пред’явлене ним посвідчення журналіста, працівником поліції було застосовано спецзасіб.  Наслідком використання цього спецзасобу –  є діагностований хімічний опік у журналіста.

  Події суботи 3 березня повернули Україну в реальність практик правоохоронних органів часів Януковича, яким під час подій Революції Гідності протидіяв один із комендантів Євромайдану, а нині міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. Знову як і в часи головування МВС Могильовим та Захарченко, країна бачить правоохоронців більша частина з яких не мала при собі ідентифікуючих розпізнавальних знаків, без жодних законних підстав,  нехтуючи конституційним правом на свободу зібрань. з кийками розганяє наметове містечко.

    Такі дії вчергове свідчать про повний провал поліцейської реформи. Під прикриттям гасел про ,,скандинавську модель”, ,,твою нову поліцію”, ми бачимо стару міліцію та старий беркут з явним бажанням реваншу, що цинічно використовується з політичних мотивів.

     З огляду на зазначене, коаліція громадських організацій ,,Ні – поліцейській державі!” ,  вимагає:

  • від Міністра внутрішніх справ та Керівника Національної поліції України – пояснень та проведення службового розслідування щодо перевищення працівниками поліції та військовослужбовцями Національної гвардій службових повноважень.
  • від Генерального прокурора України – взяти під особистий контроль розслідування щодо перевищення службових повноважень поліцейськими під час подій біля Верховної Ради 3 березня 2018 року. Також взяти під особистий контроль розслідування за фактом можливого умисного перешкоджання працівником поліції професійній діяльності журналіста видання “Радіо Свобода”.

 

Коаліція громадських організацій “Ні – поліцейській державі!”

ДОВІДКОВО:

“Ні – поліцейській державі!” – правозахисна коаліція таких українських організацій як ХОГО “Молодіжна правозахисна група – Харків” (МПГ-Харків), ГО “Правозахисна ініціатива” (ПІ), ГО “Тернопільська правозахисна група” (ТПГ), ВМГО “Фундація регіональних ініціатив” (ФРІ), ХОФ “Громадська альтернатива” та ГО “Агенція розвитку громадянського суспільства” (АРГС)

Залишити відповідь