ЗАЯВА З ПРИВОДУ НАПАДІВ НА ГРОМАДСЬКИХ АКТИВІСТІВ В ХЕРСОНІ

                                                                       Голові Національної поліції України                                                                       Генеральному прокурору України

      За повідомленням засобів масової інформації сьогодні, 31 липня у Херсоні було здійснено напад на громадську діячку та в.о. керуючого справами мерії Катерину Гандзюк. Напад скоєно невідомою особою із застосуванням кислоти.

         Катерина Гандзюк відома своєю проукраїнською позицією, а також критикою на адресу органів влади, зокрема управління Нацполіції Херсонщини.

          Звертаємо увагу, що це не перший напад на громадських активістів в місті Херсон. Так, 18 червня в Херсоні двоє невідомих осіб вчинили напад на журналіста-розслідувача Сергія Нікітенка, який залишається нерозкритим. У своїх розслідуваннях він неодноразово писав про справи херсонської обласної влади, силових структур, багатьох підприємств, є послідовним опонентом проросійських сил. Є чи не єдиним журналістом у Херсоні, який досліджує держзакупівлі.

     Дані події є свідченням атмосфери повної безкарності переслідування громадських активістів в місті Херсон.  

З огляду на зазначене, коаліція громадських організацій “Ні – поліцейській державі!”,  вимагає:

  • від Голови Національної поліції України – швидкого та ефективного розслідування скоєних нападів та публічного звіту про його результати.
  • від Генерального прокурора України– забезпечити швидке повне та неупереджене розслідування проваджень стосовно нападів на громадських активістів в місті Херсон.

Коаліція громадських організацій “Ні – поліцейській державі!”

ДОВІДКОВО:

“Ні – поліцейській державі!” – правозахисна коаліція таких українських організацій як ХОГО “Молодіжна правозахисна група – Харків” (МПГ-Харків), ГО “Правозахисна ініціатива” (ПІ), ГО “Тернопільська правозахисна група” (ТПГ), ВМГО “Фундація регіональних ініціатив” (ФРІ), ХОФ “Громадська альтернатива” та ГО “Агенція розвитку громадянського суспільства” (АРГС).

Залишити відповідь