За оцінкою експертів нашої правозахисної коаліції, в Верховній Раді продовжують політику утисків малого підприємництва та громадського сектору. У цей четверг буде здійснюватись чергова спроба прийняти законопроект 5473 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання квартир в багатоквартирних будинках”.

Яким передбачається доповнити статтю 383 Цивільного кодексу України забороною на використання не за призначенням квартир в багатоквартирних житлових будинках, в тому числі як офісів, готелів та інших закладів тимчасового проживання.

Крім цього пропонується доповнити Житловий кодекс України доповнити статтею 150(1), якою за використання квартир в багатоквартирних житлових будинках не за призначенням буде встановлюватись штраф від двох тисяч до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За повторне порушення цієї норми протягом року від трьох тисяч до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Нагадуємо, що з 2017 року даний мінімум для адміністративних та кримінальних правопорушень становить 800 гривень!

Експерти нашої правозахисної коаліції вважають, що прийняття таких змін у законодавство призведе до звуження існуючого обсягу прав закріплених Конституцією України, а саме права власності (володіти, користуватись та розпоряджатись майном). Крім цього вдарить по малому бізнесу, по громадським та волонтерським організаціям, створить нове корупційне підґрунтя та зменшить кількість робочих місць та податків до бюджету.

Залишити відповідь