13.10 – прес-брифінг “Судді та правозахисники добились суттєвої лібералізації процедури обмеження мирних протестів у нових процесуальних кодексах”

13 жовтня 2017 року, в п’ятницю, о 13:00 в Українському кризовому медіа-центрі (Київ, вул. Хрещатик, 2, Український дім) розпочнеться прес-брифінг на тему “Судді та правозахисники добились суттєвої лібералізації процедури обмеження мирних протестів у нових процесуальних кодексах”.

Учасники брифінгу:
Михайло Смокович – в.о. Голови Вищого адміністративного суду України,
Михайло Каменєв – Виконавчий директор ГО “Правозахисна Ініціатива”,
Богдан Чумак – член Правління ГО “Правозахисна Ініціатива”.

Після ухвалення нових процесуальних кодексів громадськість і політикум досі дискутують про те, як позбутися скандальних норм. Разом з тим, в ухваленому парламентом документі були і прогресивні норми. Серед них – фундаментальні зміни щодо порядку обмеження свободи мирних зібрань.

Ще 30 грудня 2016 року за зверненням ГО «Правозахисна Ініціатива» Голова Вищого адміністративного суду України видав розпорядження № 1431 «Про утворення робочої групи з розроблення проекту Закону «Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України» щодо свободи мирних зібрань. Результатом діяльності робочої групи став проект закону про зміни до КАС України, який затвердив Пленум ВАСУ. В подальшому більша частина норм цього законопроекту були інкорпоровані в тіло президентського проекту нових редакцій процесуальних кодексів (законопроект № 6232).

За 12 років існування Кодексу положення щодо процедури обмеження свободи мирних зібрань майже не зазнавали змін. Тепер же в цій сфері буде суттєвий прорив вперед в частині забезпечення прав і свобод громадян. Серед новел – запровадження ефективного апеляційного оскарження, збільшення прозорості судових процесів щодо обмеження свободи мирних зібрань, обов’язковість участі в судовому засідання для позивача, суттєві збільшення переліку критеріїв, яким має відповідати судове рішення про обмеження свободи зібрань.

Нове регулювання може претендувати на статус найпрогресивнішого та найліберальнішого не тільки в Європі, а й, можливо, в усьому світі.

Докладніше про неочікувані перемоги на фоні неоднозначної ситуації з ухваленням процесуальних кодексів розкажуть учасники прес-брифінгу.

За додатковою інформацією звертайтесь за тел.: +380 67 404-26-46, Михайло Каменєв

ДОВІДКОВО:
ГО «Правозахисна Ініціатива» – команда небайдужих людей, переконаних, що права людини і основоположні свободи мають бути гарантовані, дотримані і захищені. Є організацією-учасницею та співзасновницею правозахисної коаліції «Ні – поліцейській державі!»

Запрошення на прес-брифінг у Fb – https://www.facebook.com/events/1930404050615326

Залишити відповідь