ЩОДО СИТУАЦІЇ З СБУ ТА “АВТОНОМНИМ ОПОРОМ” У ЛЬВОВІ

Просимо звернути особливу увагу спільноти адвокатів, правозахисників та журналістів України на сьогоднішні події у Львові, де відбуваються обшуки, затримання і арешти активістів організації “Автономний опір” з боку місцевого СБУ.

Керівник управління СБУ у Львівській області Олександр Ткачук у коментарі ZAXID.NET стверджує, що ці дії відбуваються у межах кримінального провадження, відкритого за ч. 2 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) та ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України). А також каже, буцім має інформацію про те, що активісти “Автономного опору” проводять акції, “які фінансуються з території Російської Федерації”.

Українська правозахисна коаліція “Ні – поліцейській державі!” вимушена заявити, що “Автономний опір” часто проводить мирні зібрання разом з організаціями-учасницями нашої коаліції з метою недопущення звуження прав людини в українському парламенті. І, звісно, ці акції не фінансуються Росією. В установчому меморандумі нашої коаліцї стверджується, що Російська Федерація посягає на незалежну українську державу та демократичні і загальнолюдські цінності. Звісно, ми придивляємось до союзників в громадських кампаніях захисту прав людини. І наскільки ми бачимо з риторики і дій активістів “Автономного опору”, вони притримуються тієї ж думки про Російську Федерацію.

Ще більш сумнівними виглядають звинувачення місцевого СБУ в світлі тих фактів, що частина активістів “Автономного опору” воювала в зоні АТО на боці, звісно, українських сил. І що частина активістів цієї ж організації були активістами кримських Євромайданів, а зараз є вимушеними переселенцями через російську окупацію півострова.

Відомим також є затяжний конфлікт між “Автономним опором” та Юрієм Михальчишиним, який сьогодні працює в СБУ, а раніше був членом партії, яка мала більшість голосів у Львівській міській раді.

З огляду на все це, існують підозри, що дії місцевого СБУ є засобом суто політичного зведення рахунків, а слідчі дії відбуваються не в рамках закону.

ДОВІДКОВО:
“Ні – поліцейській державі!” – правозахисна коаліція таких українських організацій як ХОГО “Молодіжна правозахисна група – Харків” (МПГ-Харків), ГО “Правозахисна ініціатива” (ПІ), ГО “Тернопільська правозахисна група” (ТПГ), ВМГО “Фундація регіональних ініціатив” (ФРІ), ХОФ “Громадська альтернатива” та ГО “Агенція розвитку громадянського суспільства” (АРГС).

Залишити відповідь