Заява щодо нападу на суддю Ларису Гольник

                                                                                                                            Генеральному прокурору України

Міністру внутрішніх справ

Керівнику Національної поліції України

Директору Національного антикорупційного бюро України

     За повідомленням засобів масової інформації, ввечері 22 листопада у Полтаві було скоєно жорстоке побиття судді Октябрського районного суду м.Полтави Лариси Гольник та її чоловіка  Ігоря Гавриленка.

      Напад скоєно двома невідомими особами в масках, що завдали потерпілій черепно-мозкову травму та струс мозку.

      Нагадуємо, Лариса Гольник є суддею, що на всю країну заявила про намагання підкупити її як суддю у справі про конфлікт інтересів мера        м. Полтави Мамая О.Ф., також оприлюднила відео на підтвердження своєї заяви. За даним фактом Прокуратурою Полтавської області було відкрито кримінальне провадження.

       За свідченнями пані Гольник, людьми з оточення мера у відповідь було ініційовано низку кримінальних проваджень та цивільних позовів проти Гольник.

        Крім цього суддя заявляє про здійснення на неї тиску Головою Октябрського районного суду Полтави, який переконував її “добре подумати над справою”.

         Суддя неодноразово отримувала погрози та “поради” змінити замки у дверях і обережно ввечері повертатися додому.

Таким чином досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно дій Полтавського міського голови Мамая О.Ф. проти судді Гольник триває третій рік без жодних позитивних зрушень.

            Вважаємо даний кейс одним із ключових випробувань для реформи правоохоронних органів та правосуддя.

З огляду на зазначене, коаліція громадських організацій “Ні – поліцейській державі!”,  вимагає:

  • від Міністра внутрішніх справ та Керівника Національної поліції України – швидкого та ефективного розслідування скоєного нападу та публічного звіту про його результати.
  • від Генерального прокурора України – взяти під особистий контроль розслідування провадження стосовно побиття Лариси Гольник та . Крім цього взяти під особистий контроль провадження стосовно намагання підкупу  судді Гольник  Міським головою Полтави Мамаєм О.Ф. та забезпечити швидке та ефективне розслідування з публічним звітуванням про результати.
  • від НАБУ – негайно надати Ларисі Гольник захисту за законодавством про безпеку осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві.

Коаліція громадських організацій “Ні – поліцейській державі!”

ДОВІДКОВО:

“Ні – поліцейській державі!” – правозахисна коаліція таких українських організацій як ХОГО “Молодіжна правозахисна група – Харків” (МПГ-Харків), ГО “Правозахисна ініціатива” (ПІ), ГО “Тернопільська правозахисна група” (ТПГ), ВМГО “Фундація регіональних ініціатив” (ФРІ), ХОФ “Громадська альтернатива” та ГО “Агенція розвитку громадянського суспільства” (АРГС).

 

Залишити відповідь