Що насправді сказала Венеціанська комісія про українські законопроекти про мирні зібрання. Головні тези і посилання на текст

Відеозапис вчорашньої прес-конференції «Що насправді сказала Венеціанська комісія про українські законопроекти про мирні зібрання» в Українському кризовому медіа-центрі:

veniciaНагадуємо, що 15 жовтня 2016 року Європейська комісія “За демократію через право” разом з БДІПЛ ОБСЄ затвердили свій висновок щодо варіантів проекту спеціального закону про мирні зібрання в Україні √3587 та √3587-1. Учасники прес-конференції (експерти нашої правозахисної коаліції, голова КВПУ Михайло Волинець та народний депутат Ігор Луценко) розкрили наступні тези:

1. Венеціанська комісія не агітує ухвалювати той чи інший проект спеціального закону про мирні зібрання в Україні (3587 чи 3587-1).

2. Венеціанська комісія не агітує ухвалювати і саме спеціальний закон про зібрання в Україні: “It is up to the Ukrainian authorities to choose the appropriate way to satisfy the requirements of this judgment, either by enacting a specific law on freedom of assembly or by introducing amendments to the existing legislation in order to regulate this field”. Експерти Венеціанської комісії почули застереження від українських активістів та правозахисників, і не дали себе використати в українських політичних іграх лобістів спеціального закону √3587. Обрання конкретного шляху регулювати цієї сфери – спеціальним законом про зібрання чи змінами до вже наявних законів – Венеціанська комісія залишила українській владі, яка має обрати ту чи іншу національну правову політику.

3. Венеціанська комісія не розглядала п’ять “неcпеціальних” українських законопроектів про свободу зібрань (1779, 2073, 2391, 2651 та 4479). тільки тому, що лобісти скандального законопроекту √3587 не надіслали їх в Венеціанську комісію.

4. Венеціанськa комісія розкритикувала законопроект √3587 більше, ніж альтернативний законопроект √3587-1. Венеціанська комісія фахово проаналізувала тексти проектів 3587 і 3587-1, вказала на їх недоліки та гарні ідеї.

Текст висновку Венеціанської комісії та БДІПЛ ОБСЄ – http://bit.ly/2dKN9NY

Також був анонсований так званий “Мирний пакет” змін у наявне чинне українське законодавство про свободу зібрань, розроблений правозахисниками, активістами та депутатами-практиками протестів:

1). проект Закону України про внесення змін до Закону України “Про Національну поліцію” (щодо свободи мирних зібрань);

2). проект Закону України про внесення змін до Закону України “Про Національну гвардію України” (щодо свободи мирних зібрань);

3). проект Закону України про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України (щодо свободи мирних зібрань);

4). законопроект № 4479 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо незастосування на території України окремих нормативно-правових актів комуністичного тоталітарного режиму та місцевого самоврядування, що суперечать Конституції та загрожують унітарному устрою України”;

5). законопроект № 2391 “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо запобігання безпідставному притягненню до відповідальності громадян за участь у мирних зібраннях)”.

Більше про боротьбу проти 3587 читайте тут – https://www.facebook.com/ni3587
Коротко про проблеми 3587 читайте тут – http://npd.in.ua/?p=325
Докладно про 3587 і проблему ідеї ухвалення саме спеціального закону про протести в Україні читайте тут – http://npd.in.ua/?p=295

За додатковою інформацією звертайтесь за тел.: 0631226878

#ni_3587, #no_3587, #ні_3587, #ni3587, #no3587, #ні3587

ДОВІДКОВО:
«Ні – поліцейській державі!» – правозахисна коаліція таких українських організацій як ХОГО “Молодіжна правозахисна група – Харків» (МПГ-Харків), ГО «Правозахисна ініціатива» (ПІ), ГО «Тернопільська правозахисна группа» (ТПГ), ВМГО «Фундація регіональних ініціатив» (ФРІ), ХОФ «Громадська альтернатива» та ГО «Агенція розвитку громадянського суспільства» (АРГС).
Сайт коаліції: http://www.npd.in.ua/

3 коментаря для “Що насправді сказала Венеціанська комісія про українські законопроекти про мирні зібрання. Головні тези і посилання на текст”

  1. RE:Що насправді сказала Венеціанська комісія про українські законопроекти про мирні зібрання. Головні тези і посилання на текст – Ні поліцейській державі! НПП Валок Ролики печей цемзаводов

Залишити відповідь