Експерт нашої правозахисної коаліції Михайло Каменєв сьогодні виступає в Конституційному суді України на підтримку конституційного подання Уповноваженого Верховної Ради щодо свободи мирних зыбрань.

Дивіться ВІДЕОтрансляцію – http://www.ccu.gov.ua/stream

Конституційний Суд України у формі усного слухання сьогодні розпочав розгляд справи за конституційним поданням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо відповідності Конституції України (конституційності) частини шостої статті 182 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до частини шостої статті 182 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – Кодекс) постанова суду у справах про обмеження щодо реалізації права на мирні зібрання виконується негайно.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини зазначає, що у статті 39 Конституції України передбачено умови, за яких реалізація права на свободу мирних зібрань може бути обмежена і таке обмеження встановлюється лише судом. Оскарження такого рішення суду є засобом захисту цього права від можливого свавільного обмеження, а тому дуже важливо, щоб перегляд справи судом апеляційної інстанції був ефективним засобом захисту права на свободу мирних зібрань, тобто таким, що здатен припинити порушення і відновити право.

Неконституційність частини шостої статті 182 Кодексу автор клопотання вбачає в тому, що постанова суду першої інстанції у справі про обмеження права на свободу мирних зібрань підлягає негайному виконанню після винесення навіть у разі її оскарження в апеляційному порядку.

Проте суд апеляційної інстанції відповідно до положень Кодексу ухвалює судове рішення протягом одного місяця і трьох днів з дня отримання судом апеляційної скарги. Тобто таке рішення може бути ухвалено після дати, на яку планувався захід, що зводить нанівець суть права на ефективний судовий захист та не гарантує відновлення реалізації права на свободу мирних зібрань.

На думку автора клопотання, частина шоста статті 182 Кодексу не відповідає частині першій статті 8, частині першій статті 55, статті 129 Конституції України.

ДЖЕРЕЛО: Сектор інформаційно-аналітичної роботи КСУ

Залишити відповідь