F.A.Q.: Чому знову протестують проти ухвалення спецзакону про протести в Україні

В середу, 12.04.2017, о 14:00 у Києві на вул. Банкова, 5/7 розпочнеться мирна акція протесту проти доопрацювання скандальновідомого проекту спеціального закону про НЕсвободу мирних зібрань, яку проводять активісти “Нового вогню”, “Фундації регіональних ініціатив”, “Чорного комітету” та інших організацій. Відомо, що в цей день також відбудеться акція протесту в Житомирі.

Відомо, що організатори планують і всеукраїнську акцію протесту у багатьох містах одночасно.

Запрошення на подію у Facebook – https://www.facebook.com/events/1888424181443147/

Нижче – інформація від організаторів.

ХТО МИ:

Громадсько-політичні активісти різних політичних поглядів з різних організацій. Ми виступаємо проти законодавчого знищення свободи мирних зібрань в Україні, і з 2010 року регулярно виходимо на протести проти регулювання цієї сфери спеціальним законом.

ЧОГО МИ ВИМАГАЄМО:

Вимагаємо від депутатів-співавторів відкликати свої підписи під скандальновідомим проектом спеціального закону про НЕсвободу мирних зібрань № 3587.

Вимагаємо відмовитись від ідеї регулювання свободи мирних зібрань в Україні саме спеціальним законом.

Пропонуємо разом з нами зайнятися захистом свободи мирних зібрань.

ЧОМУ МИ ПРОТЕСТУЄМО САМЕ СЬОГОДНІ:

За нашою інформацією, сьогодні депутати-співавтори скандального законопроекту № 3587 збираються оголосити про створення робочої групи з доопрацювання 3587.

ЧОМУ МИ ВІДМОВЛЯЄМОСЬ ДООПРАЦЬОВУВАТИ 3587:

Ми не довіряємо керманичам цього процесу. Доопрацьовувати 3587 збираються в парламентському Комітеті, де половина депутатів разом з головою – його співавтори. А частина депутатів-співавторів 3587 взагалі були співавторами попередньої версії законопроекту (2508а), який розроблявся разом з Адміністрацією Януковича, і ухвалення якого нам вдалося заблокувати за місяць до початку Євромайдану у 2013 році.

Керманичі цього процесу неконструктивні. Депутати-співавтори 3587 жодного разу не вийшли на перемовини з противниками ухвалення спеціального закону про зібрання, попри навіть акції протесту проти 3587 у 14 містах України у жовтні 2016 року.

І головна причина – ми проти регулювання свободи зібрань в Україні саме спеціальним законом.

ЧОМУ МИ ПРОТИ СПЕЦІАЛЬНОГО ЗАКОНУ ПРО ПРОТЕСТИ В УКРАЇНІ:

Лобістам спецзакону потрібен один простий документ – спеціальний закон – в який під час політичних криз чергова ситуативна парламентська більшість (БПП+НФ, ОпоБлок+БПП?) зможе легко вносити нові драконівські норми. У пострадянських державах поява спеціального закону про протести – це однозначний старт для багаторічних погіршень (наприклад, російський спецзакон погіршувався мінімум сім разів після свого ухвалення у 2004 році).

Лобістам спецзакону мало адміністративного і кримінального кодексів – вони хочуть окремий розділ в спеціальному законі з безглуздими і абсурдними обов’язками протестувальників. Саме за невиконання “бонусних” обов’язків з тамешнього спеціального законодавства у автозаки пакують протестувальників сусідніх пострадянських країн, що десятиліттями унеможливлює утворення нормальної опозиції Путіну та Лукашенку.

Лобістам спецзакону конче необхідно узаконити “дедлайн” в декілька днів для обов’язкового повідомлення про мітинги. За цей час підконтрольний суд своїм рішенням заборонить будь-яке неугодне мирне зібрання, а судове рішення буде “індульгенцію” для силових дій поліцейських і нацгвардійців проти організаторів та учасників зібрання. Саме так працював репресивний апарат за часів Януковича, якщо суди встигали заборонити протести.

ЩО КОНКРЕТНО НАМ НЕ ПОДОБАЄТЬСЯ В 3587:

Законопроект № 3587 про НЕсвободу зібрань, зокрема, загрожує:
– узаконенням силових розгонів мирних зібрань;
– узаконенням 48-годинного “дедлайну” для повідомлень про зібрання та можливості їх заборонити в будь-який момент;
– репресіями за “небезпечні” зібрання без повідомлень;
– новими репресивними місцевими порядками про проведення зібрань;
– регулярними погіршеннями спецзакону під час політичних криз.

Коротко про проблеми 3587 читайте тут – http://www.npd.in.ua/?p=325
Докладно про проблеми як 3587, так і ідеї регулювання свободи зібрань спеціальним законом читайте тут – http://www.npd.in.ua/?p=295

ЯКІ ЗАКОНОДАВЧІ АЛЬТЕРНАТИВИ ІСНУЮТЬ:

Не в усіх країнах Європи і світу свобода зібрань регулюється спеціальними законами. Жодна з міжнародних інституцій не вимагає від нашої влади ухвалення саме спеціального закону. Для сьогоднішього стану демократії і політичої культури в Україні безпечніший шлях законодавчих реформ – вносити точкові зміни в чинне українське законодавство про свободу зібрань.

Сьогодні в українському парламенті існує вісім “неспеціальних” законопроектів про свободу зібрань: 1779, 2073, 2391, 2651, 4479, 5455, 5456 та 6193. Частина з нас розробила так званий “Мирний пакет” змiн у наявне чинне украïнське законодавство:
– законопроект № 5455 “Про Національну поліцію” щодо свободи мирних зібрань;
– законопроект № 5456 “Про Національну гвардію України” щодо свободи мирних зібрань;
– проект змін в Кодекс адміністративного судочинства України щодо свободи мирних зібрань (розроблено разом з суддями ВАСУ);
– законопроект № 4479 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо незастосування на території України окремих нормативно-правових актів комуністичного тоталітарного режиму та місцевого самоврядування, що суперечать Конституції та загрожують унітарному устрою України”;
– законопроект № 2391 “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо запобігання безпідставному притягненню до відповідальності громадян за участь у мирних зібраннях)” (потребує доопрацювання).

Частина з нас побоюється, що навіть ці прогресивні законодавчі ініціативи будуть спотворені депутатами між читаннями у парламенті.

1 коментар для “F.A.Q.: Чому знову протестують проти ухвалення спецзакону про протести в Україні”

Залишити відповідь